BRINSEA - MINI II ECO + Zestaw startowy do wykluwania piskląt – Zestaw startowy 1

Kod produktu: N700
Marka: Brinsea
Punkty lojalnościowe: 35

1,167.72 zl 949.37 zl bez VAT Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni - 1,167.72 zl

W magazynie

Bezpłatna wysyłka

BRINSEA - Zestaw startowy dla wylęgu kurcząt - Zestaw startowy 1

Chcesz zacząć wylęgać kurczaki, ale jeszcze nie wiesz jak ? Ten zestaw jest właśnie dla Ciebie! Zawiera wszystko, czego potrzebujesz , aby z sukcesem rozpocząć wylęg i hodowlę kurczaków na małą skalę. Firma BRINSEA od pół wieku zajmuje się produkcją wysokiej jakości inkubatorów, które zyskały zaufanie hodowców na całym świecie . Wszystkie produkty powstają w Wielkiej Brytanii , a dzięki innowacyjności i precyzyjnemu wykonaniu należą do absolutnych liderów w branży. Nie można wybrać lepszego miejsca na rozpoczęcie wykluwania się.


Zawartość zestawu:

  • Inkubator Mini II ECO półautomatyczny inkubator o pojemności do 10 jaj kurzych . Łączy w sobie elektroniczną kontrolę temperatury, wentylator, kontrolowany przepływ powietrza i wysokiej jakości szklany termometr. Zapewnia doskonałą widoczność jajek z każdej strony. Jest wliczone 3-letnia gwarancja Brinsea (wystarczy zarejestrować produkt online).
  • Podkładka do gniazdowania – w zestawie znajduje się falista podkładka – pomaga ona zmniejszyć ryzyko deformacji nóg u świeżo wyklutych piskląt. Miłośnicy zrównoważonego rozwoju będą zadowoleni z faktu, że produkt ten nadaje się do kompostowania .
  • Skaner jaj OvaView   – Energooszczędna lampa LED pozwala na łatwą kontrolę zapłodnionych jaj . Urządzenie wykorzystuje mocne światło LED , nie wymaga wymiany żarówek i nie ma ryzyka przegrzania jaj w trakcie inspekcji.
  • Sztuczny kurnik BRINSEA EcoGlow 600   – idealne do ogrzewania świeżo wyklutych piskląt. Regulowana wysokość nóżek sprawia, że kurnik rośnie wraz z kurczętami . Wykonany jest z trwałego i łatwego do czyszczenia plastiku. Spełnia normę Posiada klasę ochrony IPX7 i działa przy zasilaniu 12 V , zużywając zaledwie 18 W energii . Można w nim ogrzać do 20 kurczaków .
  • Podajnik – o pojemności 1,5 kg paszy , nadaje się do pszenicy, paszy granulowanej dla kur niosek oraz paszy łamanej.
  • Poidło o pojemności 1,5 litra , odpowiednie dla drobiu, ptactwa wodnego i ptaków ryjących w ziemi. Jest trwały i łatwy do czyszczenia.



Łatwiej się nie da!

  • Nie wiesz jak to zrobić? Z naszym zestawem to pestka! – Pakiet startowy 1 zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące korzystania ze wszystkich komponentów, a także przydatne wskazówki dotyczące pierwszego wykluwania.  
  • BIOMASTER - Ochrona Antybakteryjna - Dodatek Polygiene Biomaster redukuje rozwój bakterii nawet o 99,99% , chroniąc jaja, pisklęta i samą wylęgarnię przed skażeniem.  



Jeśli jesteś początkującym hodowcą, nie wahaj się kupić   Dzisiaj oferujemy zestaw startowy do wykluwania piskląt BRINSEA .

Dane techniczne:

Mini II ECO

  • waga: 833 g
  • wymiary: 245x245x165 mm
  • Zasilanie: 220V, 50-60Hz
  • Średnie zużycie: 12 W
  • Maksymalne zużycie: 20 W


EcoGlow 600:

  • waga: 630 g
  • wymiary: 291x208x61 mm
  • Zasilanie: 220V, 50-60Hz
  • Maksymalne zużycie: 12 W


Często zadawane pytania dotyczące wykluwania

Drodzy rolnicy, drodzy hodowcy,

Zdajemy sobie sprawę, że inkubacja piskląt to nie tylko hobby, ale także nauka, która niesie ze sobą odpowiedzialność za dobrostan Twoich upierzonych podopiecznych. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z wylęgiem drobiu i ptaków, czy jesteś doświadczonym hodowcą, naturalne jest, że masz pytania. Przygotowaliśmy więc listę najczęściej zadawanych pytań, jakie zadają Państwo naszym specjalistom na infolinii, a także opracowaliśmy na nie odpowiedzi, wskazówki i praktyczne porady. Przeczytaj, co interesuje hodowców takich jak Ty, a jeśli nie znajdziesz tego, czego szukasz, nie wahaj się skontaktować z nami — chętnie Ci doradzimy.  

1. Jak ustawić prawidłową temperaturę i wilgotność w inkubatorze?

W przypadku jaj kurzych, kaczych i gęsich prawidłowa temperatura wynosi około 37,4 - 37,6 °C , przepiórki wymagają wyższej temperatury - 37,6 - 37,8 °C, natomiast gołębie wymagają 38,5 °C.    Wilgotność powietrza w pierwszych dniach wyklucia piskląt powinna wynosić 50–55%, a w ostatnich dniach celowo zwiększa się ją do 65–70%, aby pisklętom łatwiej było przebić się przez skorupę i pomyślnie ukończyć proces wykluwania. Szczegółowe instrukcje dotyczące ustawiania temperatury i wilgotności są zawsze zawarte w instrukcji obsługi dołączonej do inkubatora.  

2. Czy można łączyć różne typy?

Zasadniczo zalecamy wykluwanie tylko jednego gatunku na raz. Łączenie różnych gatunków jest możliwe w trakcie wylęgu , wymaga jednak większego doświadczenia hodowców i staranności - jeśli gatunki mają identyczne lub co najmniej bardzo podobne wymagania co do temperatury i wilgotności , można je wylęgnąć w tym samym czasie. Ważne jest również uwzględnienie okresu inkubacji obu gatunków - np. Wylęganie się jaj gęsich trwa dłużej niż wylęganie się jaj kurzych. Jeśli gęsi i kury wylęgają się w tym samym czasie , inkubacja jaj u jednego gatunku może zostać przerwana ze względu na odmienne potrzeby drugiego gatunku.

3. Czy konieczne jest czyszczenie lub dezynfekcja jaj przed umieszczeniem ich w inkubatorze?

Najlepszym rozwiązaniem jest używanie czystych jaj , zbieranych codziennie z czystego środowiska (czysta ściółka i regularnie czyszczony kurnik). W praktyce hodowcom nie zaleca się mycia jaj przed włożeniem ich do inkubatora -    Skorupka jajek pokryta jest warstwą ochronną, która zapobiega przedostawaniu się mikroorganizmów do ich wnętrza. Podczas prania warstwa ta może zostać naruszona lub całkowicie usunięta, co zwiększa ryzyko zakażenia zarazków różnymi mikroorganizmami. Lepiej nie używać do wylęgu jaj silnie zanieczyszczonych, gdyż ryzyko związane z ich wykorzystaniem (zakażenie i zanieczyszczenie innych jaj) znacznie przewyższa korzyści.  

4. Jak długo trwa cały proces inkubacji w zależności od rodzaju drobiu?

Czas inkubacji różni się w zależności od rodzaju drobiu. Inkubacja jaj kurzych trwa zazwyczaj 21 dni , jaj kaczych 28, a jaj gęsich około 30. Jaja przepiórcze na przykład wylęgają się w krótkim czasie - 16-18 dni (w zależności od gatunku przepiórki), podczas gdy na jaja strusie trzeba czekać znacznie dłużej - od 42 do 46 dni.  

5. Co robić po wykluciu się piskląt?

Po upływie okresu inkubacji i wykluciu się piskląt, pozostaw je w inkubatorze na jakiś czas (zwykle co najmniej 12 godzin), aby wyschły i nabrały sił, a następnie przenieś je w ciepłe miejsce. W naszej ofercie mogą Państwo wybierać spośród szerokiej gamy ferm drobiu , sztucznych kurników, ceramicznych żarówek grzewczych oraz lamp podczerwonych. Zadbaj o odpowiednią temperaturę (około 30-33 °C), a także o dużą ilość czystej wody pitnej i dobrej jakości pożywienia.


Czy potrzebujesz poradzić się? Znajdź odpowiedź.

Nie ma jeszcze pytań dotyczących tego produktu.

Nie znalazłeś odpowiedzi? Zapytaj nas.

Zadaj nowe pytanie

Produkty powiązane

DLACZEGO WARTO KUPIĆ U NAS?

DARMOWA WYSYŁKA

dla zamówień od 590 zł z VAT

WŁASNY MAGAZYN

osiadamy własny magazyn o powierzchni 2000m2, na stanie mamy ponad 35000 sztuk towarów

SZYBKA DOSTAWA

dostawy własne przez AGROFORTEL lub za pośrednictwem GLS i GEIS

SZYBKIE REKLAMACJE

Własny portal reklamacyjny i serwisowy do zamawiania BEZPŁATNEGO odbioru serwisowego

ROZWÓJ WŁASNY

tworzymy własną markę produktów