Automatyczna wylęgarnia cyfrowa AGF-15 z klujnikiem. Na 15 jaj kurzych

Kod produktu: AGF-15
Marka: AGROFORTEL, s.r.o.
Punkty lojalnościowe: 20

849.82 zl 656.68 zl 533.89 zl bez VAT Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni - 656.68 zl

Magazynowanie: 28.02.

Bezpłatna wysyłka

Automatyczna cyfrowa wylęgarnia drobiu AGF-15 z klujnikiem. Na 15 jaj kurzych.

Nowość na sezon 2025 A automatyczna wylęgarnia cyfrowa AGROFORTEL AGF-15 zapewnia komfort przy wylęgu nie tylko piskląt, ale także w gospodarstwach początkujących, jak i doświadczonych hodowców. Pojemność wylęgarni wynosi do 15 jaj kurzych. System zwijania jest kompatybilny ze wszystkimi rodzajami jaj – wystarczy wyregulować odstępy pomiędzy wałkami. Termometr jest   zintegrowany bezpośrednio z panelem. Cyfrowe ustawienie temperatury . Automatyczne uzupełnianie wody . Innowacyjny system ogrzewania wykorzystujący drut grzejny. Moc 80 W. Zintegrowany wentylator w pokrywie. Dostarczane w opakowaniach styropianowych.
Nowość od hodowców dla hodowców!

(obrazek ilustracyjny)
Wydajność wylęgarni i metoda rotacji jaj:
Wylęgarnia wyposażona jest w unikalny system rotacji jaj. Mechanizm obrotowy zawiera 10 rolek, które można ułożyć w zależności od wielkości jaj. Dzięki możliwości wyboru odstępu pomiędzy jajami można wylęgać się z jaj przepiórczych i strusich. Pojemność różni się w zależności od wielkości jaj.
Maksymalna pojemność jajek lepkich wynosi ok. 15,   w przypadku jaj przepiórczych 42 jaja, natomiast w przypadku jaj gęsich pojemność wynosi 9 jaj.
System rolek jest znacznie bardziej naturalny – jajo obraca się o 360 stopni, co zapewnia wyższy wskaźnik powodzenia wylęgu.
Na ostatnie 3 dni wałki można wyjąć i włożyć podkładkę do odpoczynku, która znajduje się w zestawie. Wylęgarnia doskonale sprawdza się także jako wylęgarnia.


(zdjęcie ma charakter poglądowy, jest to podobny model AGF-48)

Automatyczne uzupełnianie wody:

System uzupełniania wody jest naprawdę wyjątkowy. Możesz wykorzystać maksymalnie 3 wybrane przez siebie butelki PET (nie znajdują się w pakiecie), dzięki czemu nie zabraknie Ci wody w ciągu dnia np. w pracy w wylęgarni. Woda automatycznie wpłynie do wylęgarni.

(zdjęcie ma charakter poglądowy, jest to podobny model AGF-48)

Zintegrowany klarownik do jaj:

Na górnym panelu znajduje się zintegrowany oświetlacz jajek . Dzięki temu światłu LED możesz śledzić rozwój jaj.



(zdjęcie ma charakter poglądowy, jest to podobny model AGF-48)

Zamów wylęgarnię AGF-15 już dziś i dołącz do naszych zadowolonych hodowców!

Zdjęcia uzupełniające opis produktu mają charakter wyłącznie poglądowy, dotyczą tej samej rodziny produktów jednak są to modele o większej pojemności jaj. Zdjęcia załączone na górze strony przedstawiają rzeczywisty produkt.

Na wylęgarnię udzielamy pełnej 24-miesięcznej gwarancji. Zapewniamy pełen serwis gwarancyjny i pogwarancyjny . Wylęgarnia posiada wszystkie certyfikaty CE i RoHS. Instrukcja użycia znajduje się w opakowaniu. Oprócz szczegółowych instrukcji konfiguracji, instrukcja zawiera również przydatne wskazówki, porady i wskazówki dotyczące udanego wylęgu. Możesz zwrócić wylęgarnię w ciągu 14 dni od otrzymania, a w przypadku niezadowolenia gwarantujemy pełny zwrot pieniędzy .

Częste pytania dotyczące problemów z wylęganiem

Drodzy rolnicy, drodzy hodowcy,

doskonale zdajemy sobie sprawę, że wylęganie to nie tylko hobby, ale nauka, która wiąże się również z odpowiedzialnością za dobro Twoich pierzastych podopiecznych. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz wylęgać drób lub ptaki, czy też jesteś doświadczonym hodowcą, pytania są naturalne. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie listę najczęściej zadawanych pytań naszym specjalistom na infolinii oraz przygotowaliśmy odpowiedzi, wskazówki i praktyczne porady. Przeczytaj, czym interesują się hodowcy tacy jak Ty, a jeśli nie znajdziesz tutaj tego, czego szukasz, nie wahaj się z nami skontaktować - jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.  

1. Jak ustawić prawidłową temperaturę i wilgotność w wylęgarni?

Dla jaj kurzych, kaczych i gęsich prawidłowa temperatura wynosi około 37,4 - 37,6°C , przepiórki wymagają wyższej temperatury - 37,6 - 37,8°C, natomiast gołębie 38,5°C.    Wilgotność w pierwszych dniach wylęgu powinna wynosić 50-55%, w ostatnich dniach wylęgu celowo zwiększa się wilgotność do 65-70%, aby pisklętom łatwiej było przebić się przez skorupę i pomyślnie zakończyć wylęg. Szczegółowe instrukcje dotyczące ustawiania temperatury i wilgotności zawarte są każdorazowo w instrukcji użytkowania dostarczanej z wylęgarnią.  

2. Czy można łączyć różne typy?

Ogólnie rzecz biorąc, zalecamy wylęganie tylko jednego gatunku na raz. Podczas wylęgu możliwe jest łączenie różnych gatunków, jednak wymaga to większego doświadczenia i staranności hodowcy – jeśli gatunki mają takie same lub przynajmniej bardzo podobne wymagania co do temperatury i wilgotności , można je wykluć w tym samym czasie. Ważne jest także uwzględnienie okresu inkubacji obu gatunków – m.in. Wylęganie się jaj gęsich trwa dłużej niż jaj kurzych. W przypadku jednoczesnego wyklucia się gęsi i kur , inkubacja jednego gatunku może zostać przerwana ze względu na odmienne potrzeby drugiego.

3. Czy konieczne jest czyszczenie lub dezynfekcja jaj przed umieszczeniem ich w wylęgarni?

Najlepszym rozwiązaniem jest natychmiastowe wykorzystanie czystych jaj , zebranych codziennie z czystego środowiska (z czystej ściółki i regularnie czyszczonego kurnika). W praktyce hodowcom generalnie nie zaleca się mycia jaj przed umieszczeniem ich w wylęgarni -    Jaja posiadają warstwę ochronną na skorupce, która zapobiega przedostawaniu się mikroorganizmów do wnętrza jaja. Podczas prania warstwa ta może zostać naruszona lub całkowicie usunięta, co zwiększa ryzyko zanieczyszczenia zarazkami różnymi mikroorganizmami. Jaja silnie zanieczyszczone lepiej nie wykorzystywać do celów wylęgowych, gdyż ryzyko związane z ich użyciem (zakażenie i zanieczyszczenie innych jaj) znacznie przewyższa korzyści.  

4. Ile czasu zajmuje cały wylęg w zależności od gatunku drobiu?

Długość inkubacji różni się w zależności od rodzaju drobiu. Inkubacja jaj kurzych trwa zazwyczaj 21 dni , jaj kaczych 28, gęsich ok. 30. Na przykład przepiórki wykluwają się przez krótki czas - 16-18 dni (w zależności od gatunku przepiórki), natomiast z jaj strusich będziesz miał czekać znacznie dłużej - 42 do 46 dni.  

5. Jak postępować po wykluciu piskląt?

Po upływie okresu inkubacji i wykluciu się młodych należy pozostawić noworodki w wylęgarni na jakiś czas, aby wyschły i nabrały sił (zwykle co najmniej 12 godzin), a następnie przenieść je do ciepłego otoczenia. W naszej ofercie mogą Państwo wybierać spośród szerokiej oferty ferm drobiarskich , sztucznych kur, ceramicznych żarówek grzewczych oraz lamp na podczerwień. Zapewnij odpowiednią temperaturę (około 30-33°C), a jednocześnie dużo czystej wody do picia i wysokiej jakości paszy.


Czy potrzebujesz poradzić się? Znajdź odpowiedź.

Nie ma jeszcze pytań dotyczących tego produktu.

Nie znalazłeś odpowiedzi? Zapytaj nas.

Zadaj nowe pytanie

Produkty powiązane

DLACZEGO WARTO KUPIĆ U NAS?

DARMOWA WYSYŁKA

dla zamówień od 520 zł z VAT

WŁASNY MAGAZYN

osiadamy własny magazyn o powierzchni 2000m2, na stanie mamy ponad 35000 sztuk towarów

SZYBKA DOSTAWA

dostawy własne przez AGROFORTEL lub za pośrednictwem GLS i GEIS

SZYBKIE REKLAMACJE

Własny portal reklamacyjny i serwisowy do zamawiania BEZPŁATNEGO odbioru serwisowego

ROZWÓJ WŁASNY

tworzymy własną markę produktów

KONKURS: Zapisz się do naszego newslettera

i otrzymaj paszę uzupełniającą ACIDOMID.