Drewniany kurnik i gęsiarka HRADEC Natural, 1360x740x710 mm
Kod produktu: 0644
Marka: AGROFORTEL
Punkty lojalnościowe: 21
791.68 zl 714.43 zl 580.84 zl bez VAT Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni - 714.43 zl
Magazynowanie: 22.03.
Drewniany kurnik i gęsiarka HRADEC Natural, 1360x740x710 mm
Prezentujemy Państwu drewniany kurnik lub gęsiarkę HRADEC Natural, kurnik z jednostronną przestrzenią lęgową i dwoma skrzynkami lęgowymi, dwoma grzędami do spania, otwieranym dachem umożliwiającym łatwy dostęp w celu czyszczenia oraz wysokiej jakości pokryciem dachowym z gontu . Kurnik (gęsiarka) może pomieścić od 6 do 8 kurczaków (w zależności od wielkości), 12 królików, 6 kaczek lub 4 gęsi.
Główne zalety:
- Optymalna pojemność : W przypadku zwykłej hodowli domowej absolutnie idealny jest kurnik dla sześciu kur.
- Zaprojektowane z myślą o łatwym zbieraniu jaj: Dzięki przemyślanej konstrukcji, aby zebrać jaja, wystarczy unieść daszek ponad gniazda.
- Komfort dla Twoich kur : Kurnik w Hradcu wyposażony jest w dwie grzędy do nocnego odpoczynku i dwa gniazda , które zapewniają maksymalną prywatność podczas znoszenia jaj.
- Przemyślane bezpieczeństwo: Kurnik wyposażony jest w rampę umożliwiającą łatwe wejście do kurnika, którą można podnieść jak zapadnię i zabezpieczyć zasuwką. W ten sposób drapieżniki nie będą polować tylko na twoje kurczaki!
Wymiary kurnika (gęsiarki):
Wymiary kurnika (gęsiarki) wynoszą 3160x740x710 mm, a waga 21 kg. Produkt dostarczany jest w jednej paczce.
Czyszczenie kurnika (gęsiarki):
Kurnik ma otwierany dach, dzięki czemu regularna konserwacja jest bardzo łatwa.
Parametry techniczne:
- Materiał: drewno świerkowe
- Wymiary: 1360x740x710mm
- Waga: 21 kg
- Pojemność kurnika (gęsiarki): 6-8 kurczaków, 12 królików, 4-6 gęsi lub kaczek (w zależności od wielkości).
- Powierzchnia: drewno, dach - gont
- Łatwy montaż
Dlaczego warto wybrać kurnik w Hradcu?
Kurnik Hradec to kurnik , który zapewnia wszystkie niezbędne wygody swoim mieszkańcom wewnątrz, ale także użytkownikom na zewnątrz - oferuje łatwe sprzątanie, wygodne zbieranie jaj , a jednocześnie estetycznie wzbogaca ogród. Nie tylko mieszkańcy go uwielbiają, ale także nasi klienci! Polecane przez 9 na 10 kur!
Najczęściej zadawane pytania dotyczące kurników:
Drodzy rolnicy, drodzy hodowcy,
Zdajemy sobie sprawę, że hodowla kurczaków to nie tylko hobby, ale także odpowiedzialność za dobrostan Państwa upierzonych podopiecznych. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z hodowlą kurczaków, czy jesteś doświadczonym hodowcą, naturalne jest, że masz pytania dotyczące wyboru kurnika. Przygotowaliśmy więc listę najczęściej zadawanych pytań , jakie zadają Państwo naszym specjalistom na infolinii, a także opracowaliśmy na nie odpowiedzi, wskazówki i praktyczne porady. Przeczytaj, co interesuje hodowców takich jak Ty, a jeśli nie znajdziesz tego, czego szukasz, nie wahaj się skontaktować z nami — jesteśmy tutaj, aby Ci doradzić.
1. Jak duży kurnik powinienem kupić?
Wielkość potrzebnego kurnika zależy nie tylko od liczby kur, ale także od ich rasy – na przykład małe karły ważą około 600 gramów i rosną do wysokości 20–25 cm, podczas gdy braminy ważą zazwyczaj około 4 kilogramów i mierzą 50–60 cm. Jeśli zdecydujesz się na zakup kurnika o wymiarach 1x1 m, możesz w nim trzymać 7-8 kur rasy Bantam, natomiast maksymalnie 2-3 kury rasy Brahma zmieszczą się komfortowo w tej przestrzeni. Typową rasą kur hodowanych na jaja i mięso w naszym kraju jest Leghorn, zwany też Isa Brown. Kury te ważą zazwyczaj około 2 kg i mają około 35 cm wysokości. W przykładowym kurniku o wymiarach 1x1 m możesz bezpiecznie trzymać 5-6 kur.
Oprócz przestrzeni wewnątrz budynku pamiętajmy także o wybiegu – jest on ważny dla kur. Jeśli chcesz zapewnić swoim kurom bezpieczeństwo podczas ich swobodnego biegania po łonie natury, zalecamy zakup kurnika z ogrodzonym wybiegiem lub automatycznymi drzwiami, które bezpiecznie zamkną kurniki w kurniku na noc, chroniąc je przed drapieżnikami.
2. Jaki materiał jest najlepszy na kurnik?
Kurniki wykonane są zazwyczaj z plastiku, drewna lub laminatu HPL. Kurniki plastikowe mają doskonałe właściwości higieniczne, gdyż nie mają porów i nie gromadzą się w nich pasożyty, dzięki czemu są bardzo łatwe w utrzymaniu. Jednakże zimą plastikowy kurnik może bardzo łatwo zamarznąć, co sprawia, że konieczne staje się jego dodatkowe ocieplenie. Może to odbywać się kosztem wyglądu zewnętrznego lub kosztem przestrzeni wewnętrznej i komfortu kur w środku. Drewno z kolei ma doskonałe właściwości izolacyjne – drewniany kurnik nie zamarza zimą , a ponadto nie ma potrzeby dodatkowego ocieplania go, wystarczy zapewnić kurom odpowiednią ściółkę. Aby zapobiec gromadzeniu się pasożytów, drewniany kurnik należy czyścić raz w miesiącu, np. stosując spray na trzmiele . Jednakże utrzymanie drewnianego kurnika nie zajmuje wiele czasu i naszym zdaniem jest to idealny wybór biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości. Zalety obu materiałów łączy laminat HPL , który ma doskonałe właściwości izolacyjne, jest bardzo trwały i nie przyciąga pasożytów, ale jego wadą może być wyższa cena zakupu. Wielu majsterkowiczów myśli także o samodzielnym zbudowaniu kurnika, na przykład z cegieł. Solidny, murowany kurnik może wydawać się dobrym i trwałym rozwiązaniem, ale wiąże się z nim kilka problemów. Budowa muru jest nie tylko czasochłonna i kosztowna, ale również często pochłania wilgoć, co stwarza środowisko dla roztoczy, pleśni i trzmieli, stanowiących zagrożenie dla zdrowia kur. Ponadto kurnik murowany jest znacznie trudniejszy w przenoszeniu – jeśli zdecydujemy się na zmianę lokalizacji lub rezygnację z hodowli, trudno będzie cokolwiek zrobić z taką konstrukcją. Po co więc tracić czas i energię na murowany kurnik, skoro możesz kupić nowoczesny, estetyczny kurnik, który ułatwi Ci pracę i zapewni Twoim kurom najlepsze warunki? Przejrzyj naszą ofertę i przekonaj się, jak łatwa i efektywna może być hodowla kurczaków dzięki wysokiej jakości kurnikowi!
3. Jak zapewnić odpowiednią wentylację w kurniku?
Właściwa wentylacja jest absolutnie kluczowa dla zdrowia Twoich kur. Otwory wentylacyjne w kurniku powinny być rozmieszczone tak, aby powietrze w środku mogło krążyć, a kury miały dostęp do świeżego tlenu, ale jednocześnie w kurniku nie powinno być przeciągów . Najlepsze otwory wentylacyjne znajdują się wyżej w kurniku i są zabezpieczone siatką, aby uniemożliwić drapieżnikom przedostanie się do środka.
4. Jak chronić kurczaki przed drapieżnikami?
Kurnik powinien być wyposażony w siatkę przeciw drapieżnikom i zamykane drzwi . Nasze automatyczne drzwi mogą okazać się szczególnie pomocne, ponieważ bezpiecznie zamkną kury w kurniku wieczorem i wypuszczą je rano – wszystko to bez Twojego wysiłku i konieczności wczesnego wstawania . Kolejnym ważnym elementem zapewniającym bezpieczeństwo jest solidna podłoga – drapieżniki mogą z łatwością zagnieździć się w kurnikach bez podłogi, dlatego solidna podłoga jest absolutnie niezbędna. Jeśli nie ma podłogi, dobrym pomysłem będzie zabezpieczenie kurnika od spodu, przynajmniej za pomocą siatki, którą można przymocować do ścianek obwodowych.
Inną linią obrony przed szkodnikami mogą być pułapki i myjki, czyli odstraszacze kun działające zapachowo i ultradźwiękowo , które są całkowicie bezpieczne dla kurczaków, ale niezawodnie odstraszają drapieżniki.
5. Jak często należy czyścić kurnik?
Drewniany kurnik należy poddawać konserwacji przynajmniej raz w miesiącu , aby zapobiec chorobom i pasożytom, np. stosując nasze produkty przeciwko trzmielom. Odchody należy usuwać co najmniej raz w tygodniu, a ściółkę zmieniać.
6. Jak zapewnić odpowiednie oświetlenie w kurniku?
Naturalne światło dzienne jest ważne dla kur. Kurnik powinien mieć okna lub przezroczyste części , które umożliwią dostęp światła. W miesiącach zimowych, gdy dzień jest krótszy, można zastosować sztuczne oświetlenie z timerem, aby wydłużyć okres świetlny do 14–16 godzin dziennie, co sprzyja składaniu jaj.
7. Jakie wyposażenie powinno znajdować się w kurniku?
Grzędy do spania to absolutnie niezbędny element wyposażenia - należy je umieścić w górnej części kurnika, aby kury czuły się bezpiecznie. Ponadto gniazda do składania jaj są również niezbędne, ponieważ zapewniają kurom poczucie prywatności i bezpieczeństwa. Idealne gniazda do składania jaj są łatwo dostępne od wewnątrz kurnika i jednocześnie pozwalają na wygodne zbieranie jaj z zewnątrz, bez konieczności otwierania całego kurnika. Ważne jest również zapewnienie odpowiedniej ściółki , która będzie wchłaniać wilgoć i zapewniać komfort. Aby zapewnić kurom maksymalny komfort, karmniki i poidła należy umieścić bezpośrednio w kurniku, tak aby kury miały ciągły dostęp do świeżej wody i pokarmu. Wysokiej jakości wyposażenie kurnika zapewni nie tylko zdrowe środowisko dla kur, ale także szczęśliwe życie i wysoką produkcję jaj.
8. Jak utrzymać ciepło w kurniku zimą?
Zimą należy zapewnić kurom odpowiedni komfort cieplny. Konieczne jest ocieplenie plastikowych kurników na zimę, ponieważ nie zapewniają one dostatecznej izolacji termicznej, chroniącej przed zimnem. Dzięki dobrym właściwościom izolacyjnym drewniane kurniki nie potrzebują dodatkowej izolacji . Wszystko, co musisz zrobić, to zapewnić wysokiej jakości ściółkę i dobrze uszczelnić wszelkie szczeliny, aby zapobiec przeciągom i ucieczce ciepłego powietrza. W ekstremalnych warunkach możesz rozważyć użycie bezpiecznych grzejników przeznaczonych do kurników.
9. Jaką liczbę kur powinien wybrać początkujący hodowca?
Początkującym zalecamy wybór mniejszej liczby kur, np. 3-5. Taka ilość pozwoli Ci zdobyć odpowiednie doświadczenie w opiece nad drobiem i jednocześnie zapewni wystarczającą ilość jaj do regularnego spożycia przez gospodarstwo domowe.
10. Jak zwiększyć nieśność u kur?
Najczęściej hodowane rasy, takie jak Isa Brown, zaczynają znosić jaja w wieku około 20–24 tygodni, jeśli mają odpowiednie warunki. Jedna taka kura znosi średnio 5–6 jaj tygodniowo . Hodowla pięciu kur pozwoli na zebranie około trzydziestu jaj tygodniowo, co wystarczy na pokrycie potrzeb przeciętnej rodziny. Aby jednak osiągnąć takie rezultaty, kury potrzebują odpowiedniego sprzętu. Wygodny kurnik, dobrze wentylowana przestrzeń, przytulne gniazda do znoszenia jaj, odpowiednio ukształtowane grzędy, duża ilość pożywienia i świeżej wody to najważniejsze elementy wyposażenia. Szczęśliwe kury, które mają dużo spokoju, przestrzeni i odpowiedniego sprzętu, znoszą jaja lepiej i regularniej. Można również rozważyć stosowanie pasz mineralnych i innych suplementów diety, które wspomagają produkcję jaj. Zrób pierwszy krok w kierunku szczęśliwej hodowli i zapewnij im najlepsze warunki – Twoje kury odwdzięczą się Ci pełnym koszykiem jajek co tydzień!
Nasza rekomendacja:
Powierzchnia produktu jest zabezpieczona warstwą podkładu ochronnego. Aby przedłużyć żywotność powłoki ochronnej, zalecamy jej regularne odnawianie, podobnie jak ma to miejsce w przypadku konstrukcji drewnianych. Wskazane jest również umiejscowienie kurnika (gęsiarki) w miejscu, w którym będzie on chroniony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz, śnieg, silne światło słoneczne i wiatr.
Czy potrzebujesz poradzić się? Znajdź odpowiedź.
Nie znalazłeś odpowiedzi? Zapytaj nas.