Odstraszacz przeciw zwierzynie czarnej, dzikom - do ochrony upraw i zbiorów - 250 ml

Kod produktu: 0710535823929
Marka: PACHO-LEK®
Punkty lojalnościowe: 3

102.56 zl 83.38 zl bez VAT Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni - 102.56 zl

W magazynie

Skuteczna substancja zapachowa odstrasza przede wszystkim dziki i daniele podczas wkraczania na Twoje pola i działki.
Ogrodzenie zapachowe
jest doskonałym narzędziem w walce z kopaniem pól przez dzikie świnie. W przypadku afrykańskiego pomoru świń zalecamy stosowanie ogrodzenia zapachowego przeciwko zwierzynie czarnej . Sprawdzą się także w bezpieczeństwie dróg i autostrad, gdzie znacząco zmniejszają ryzyko kolizji z dzikimi zwierzętami.

Bariera zapachowa odpowiednia dla czarnej zwierzyny – dzikich świń i danieli
Odstraszająca zapachy zwierzyna czarna PACHO-LEK jest często stosowana do ochrony gruntów rolnych, na których uprawiane są różnego rodzaju uprawy, w okresie siewu i wczesnej wegetacji. Skutecznie zapobiega niszczeniu pól przez rozkopaniem dzikich świń lub przedostawaniu się danieli do sadów i winnic, gdzie obgryzają owoce.
Zastosowanie i dawkowanie koncentratu zapachowego

 • Procedura nakładania bariery zapachowej przeciwko dzikim świniom różni się w zależności od pory roku i uprawy, którą chcesz chronić. Tutaj znajdziesz możliwe sposoby zastosowania bariery zapachowej.
 • Kukurydza w sezonie siewnym: do nośnika BIO10 o nieregularnym kształcie wstrzykuje się w 3 punktach na około 1 sekundę, tak przygotowany nośnik wyrzuca się na pole w odległości 30 m od siebie. Postępuje od krawędzi pola do środka i dalej.
 • Kukurydza we wczesnej fazie wegetacji: koncentrat nawaniacza aplikujemy bezpośrednio do kątów dwóch pierwszych liści przez ok. 1 sekundę w odległości 30 m od siebie. Ta aplikacja zapobiegnie zakładaniu gniazd przez dzikie zwierzęta na polu.
 • Ziemniaki: w okresie tworzenia bulw pole jest nawożone, substancję zapachową wtryskuje się w 3 punktach do nośnika BIO10 o nieregularnym kształcie w ciągu około 1 sekundy, tak przygotowany nośnik wyrzuca się na pole w odległości 30 m od siebie nawzajem. Postępuje od krawędzi pola do środka i dalej.
 • Groch: w okresie wczesnej wegetacji do nośnika BIO10 o nieregularnym kształcie wstrzykuje się w 3 punktach na około 1 sekundę substancję zapachową, tak przygotowany nośnik wyrzuca się na pole w odległości 30 m od siebie . Postępując od krawędzi pola do środka i dalej, nawaniacz działa aż do zbioru grochu.
 • Użytki zielone: do nośnika BIO10 o nieregularnym kształcie wstrzykiwana jest w 3 punktach przez około 1 sekundę, tak przygotowany nośnik jest wyrzucany na obszar trawy w odległości 30 m od siebie. Postępuje od krawędzi pola do środka i dalej. Substancja zapachowa działa aż do 3 miesięcy, jeżeli konieczne jest przedłużenie ochrony, musimy ponownie popryskać trawę w ten sam sposób.
 • Afrykański pomór świń: Do nośnika BIO10 o nieregularnym kształcie wstrzykuje się substancję zapachową w 3 punktach na ok. 1 sekundę. Skuteczność nawaniacza należy odnawiać co miesiąc. Podczas zwalczania pomoru świń zalecamy zastosowanie nośnika z pianki PU w celu natychmiastowego zamknięcia strefy infekcji.
 • Grawerowanie zwierzyny czarnej: do nośnika BIO10 o nieregularnym kształcie wstrzykuje się substancję zapachową w 3 punktach na około 1 sekundę. Następnie nośnik wyrzuca się na powierzchnię łąki w odległości 30 m od siebie.
 • W winnicach: Zalecamy połączenie bariery zapachowej z zapachem winnicy. Ogrodzenie zapachowe montuje się w miejscu, w którym winnica bezpośrednio sąsiaduje z lasem, skąd zwierzyna łowna wchodzi do winnicy, w tym przypadku należy zachować strefę ochronną w odległości ok. 20 m, a paliki zamontować w odległości 10 m osobno winnica. Na ziemi w winnicy w odległości 20 m od siebie umieszcza się nośnik BIO10 o nieregularnym kształcie z wstrzykniętą substancją zapachową.
  Pierwsza iniekcja koncentratu nawaniacza to aktywacja, następna iniekcja następuje po 14 dniach – ożywienie. Do nośnika BIO10 o nieregularnym kształcie wtryskiwana jest w trzech punktach przez około 1 sekundę, tak przygotowany nośnik jest wyrzucany na teren winnicy w odległości 20 m od siebie.

Bezpieczeństwo i inne ostrzeżenia:
Podczas obchodzenia się z koncentratem nawaniacza należy zawsze używać sprzętu ochronnego!
Pojemność opakowania koncentratu zapachowego: 250 ml
Przechowywanie: Przechowywać w suchym pomieszczeniu w temperaturze od +5°C do +25°C
Uwaga: Butelkę należy przechowywać do góry nogami
Dalsze szczegółowe informacje na temat składu koncentratu zapachowego można znaleźć w Karcie Charakterystyki.

Czy potrzebujesz poradzić się? Znajdź odpowiedź.

Nie ma jeszcze pytań dotyczących tego produktu.

Nie znalazłeś odpowiedzi? Zapytaj nas.

Zadaj nowe pytanie

DLACZEGO WARTO KUPIĆ U NAS?

DARMOWA WYSYŁKA

dla zamówień od 520 zł z VAT

WŁASNY MAGAZYN

osiadamy własny magazyn o powierzchni 2000m2, na stanie mamy ponad 35000 sztuk towarów

SZYBKA DOSTAWA

dostawy własne przez AGROFORTEL lub za pośrednictwem GLS i GEIS

SZYBKIE REKLAMACJE

Własny portal reklamacyjny i serwisowy do zamawiania BEZPŁATNEGO odbioru serwisowego

ROZWÓJ WŁASNY

tworzymy własną markę produktów

KONKURS: Zapisz się do naszego newslettera

i otrzymaj paszę uzupełniającą ACIDOMID.