BIO krzemionka w proszku koncentrat do zwalczania trzmieli ACARITEC 1kg

Kod produktu: 829112
Marka: MIKROP ČEBÍN a.s.
Punkty lojalnościowe: 2

91.14 zl 77.06 zl 62.65 zl bez VAT Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni - 77.06 zl

Towar aktualnie niedostępny

BIO krzemionka w proszku koncentrat do zwalczania trzmieli ACARITEC 1kg

Bardzo skuteczny preparat BIO do zwalczania trzmieli u kur , roztoczy w piórach drobiu - kleszczy, pcheł, wszelkich i innych owadów pełzających - mrówek, ryb, moskitów piaskowych itp., 1000g koncentratu = możliwość aplikacji metodą polewania, oprysku lub posypywania na powierzchnię , o natychmiastowym działaniu (w ciągu 360 minut), długotrwałym działaniu nawet po deszczu, nadaje się również do gospodarstw ekologicznych, substancja czynna Dwutlenek krzemu amorficzny - Ziemia okrzemkowa


Organizm docelowy

Do zabijania roztoczy - zwłaszcza trzmieli kurzych, tzw. roztoczy kurzych (Dermanyssus gallinae), a także innych pasożytów w piórach, kleszczach, pchłach, wszach i owadach pełzających -  np. mrówki, , zięby domowe, golce pospolite, larwy tytoniu, chrząszcze mączne, wołki ryżowe itp..


Obszary zastosowania

Produkt znajduje zastosowanie np . w kurnikach, gołębnikach, fermach (w ogrodzie i w domu) , , ale może być również stosowany w stajniach (dla koni, bydła, trzody chlewnej) . Nadaje się do powierzchni we wszystkich miejscach występowania pasożytów, takich jak podłogi wraz ze wszystkimi szczelinami, ściany i sufity, klatki, grzędy, gniazda od zewnątrz, ale także np. doły gnojowe. Preparat nie jest przeznaczony do stosowania na zwierzętach , w karmnikach i poidłach. Zalecamy łączenie produktu z produktem odpowiednim dla zwierząt.


Przygotowanie

Preparat dostarczany jest w opakowaniu 1000 gramowym w postaci koncentratu proszkowego , który jest gotowy do natychmiastowego użycia w formie dyspersji - suchej aplikacji lub istnieje możliwość rozcieńczenia preparatu i aplikacji roztworu w postaci powłoki lub opryskiwanie. W zależności od potrzeb wybierz formę, którą będziesz aplikować oraz, jeśli dotyczy, ilość produktu, której będziesz potrzebować.

Zużycie w postaci dyspersji - ok. 30-50g na 1m2
Zużycie w postaci bariery - ok. 5-10g na 1m (2 mm wysokości i 0,5-2 cm szerokości)
Zużycie przez oprysk, polewanie - ok. 50-100ml roztworu na 1m2

Przykład rozwiązania dla formy sprayu : aby opryskać 50-100m2, należy zmieszać 1000g SCHOPF EKTOSOL FOSSIL PUDER CONCENTRATE z 5 litrami wody.


Aplikacja

Produkt można stosować również w oborach zajętych, wystarczy przykryć wszystkie powierzchnie, które nie powinny być popryskane. Następnie zaaplikuj produkt odpowiednią dla siebie metodą. Po 5 do 8 dniach zaleca się powtórzenie całego procesu.

W postaci dyspersji i bariery: Koncentrat pudru nakłada się np . ręcznie w rękawiczkach ochronnych lub przy pomocy szpatułki.

Przez natrysk: Wymieszany roztwór nanosi się np . za pomocą myjki wysokociśnieniowej lub opryskiwacza plecakowego .

W formie mokrej: Wymieszany roztwór nakładamy np. płaskim pędzlem .


Efektywność

Preparat do zabijania roztoczy i owadów pełzających działa niemal natychmiast po aplikacji (w ciągu 360 minut). Produkt działa kontaktowo i rozrywa ochronną warstwę powierzchniową ciała owada, która następnie obumiera w wyniku odwodnienia. Produkt działa niezawodnie nawet przy dużej wilgotności powietrza. Na przykład w przypadku stosowania na zewnątrz po opadach deszczu produkt rozpuszcza się, jednak po ponownym wyschnięciu ponownie tworzą się małe kryształki produktu. Produkt działa zatem ponownie w ten sam sposób, tj. nie traci swoich właściwości po deszczu. W razie potrzeby przygotowany roztwór można usunąć wodą z dodatkiem detergentu .


Rekomendacja sprzedawcy

UWAGA! Preparat nie jest przeznaczony do stosowania na zwierzętach , karmnikach i poidłach! Zalecamy łączenie produktu z produktem odpowiednim dla zwierząt. Odpowiednie preparaty uzupełniające można znaleźć poniżej:

Czy potrzebujesz poradzić się? Znajdź odpowiedź.

Nie ma jeszcze pytań dotyczących tego produktu.

Nie znalazłeś odpowiedzi? Zapytaj nas.

Zadaj nowe pytanie

Produkty powiązane

DLACZEGO WARTO KUPIĆ U NAS?

DARMOWA WYSYŁKA

dla zamówień od 520 zł z VAT

WŁASNY MAGAZYN

osiadamy własny magazyn o powierzchni 2000m2, na stanie mamy ponad 35000 sztuk towarów

SZYBKA DOSTAWA

dostawy własne przez AGROFORTEL lub za pośrednictwem GLS i GEIS

SZYBKIE REKLAMACJE

Własny portal reklamacyjny i serwisowy do zamawiania BEZPŁATNEGO odbioru serwisowego

ROZWÓJ WŁASNY

tworzymy własną markę produktów

KONKURS: Zapisz się do naszego newslettera

i otrzymaj paszę uzupełniającą ACIDOMID.