Żwirek zbrylający dla kotów i gryzoni Borcat Extra

Kod produktu: SE-3424
Punkty lojalnościowe: 1

18.66 zl 15.17 zl bez VAT Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni - 18.66 zl

W magazynie

Naturalny żwirek zbrylający Borcat Extra to wysoce chłonny żwirek zbrylający odpowiedni dla kotów i innych zwierząt domowych, takich jak króliki, chomiki, świnki morskie, zwierzęta terrariowe i ptaki egzotyczne . Ściółka bardzo dobrze pochłania zapachy i wilgoć.


  • naturalna zbrylona ściółka

  • pochłania wilgoć i zapach

  • nie przykleja się do sierści zwierząt

  • nie powoduje podrażnień

  • zwarte grudki można łatwo usunąć z toalety/ćwiartki

  • można dodać do kompostu

  • uziarnienie 0,7 – 4 mm

  • kolor jasnoszary

  • Produkt czeski

Żwirek BORCAT należy do najlżejszych zbrylających się żwirków mineralnych. Wykonany jest w całkowicie nowej, nowoczesnej technologii.
Reprezentuje mocny żwirek w dobrej cenie, przeznaczony do regularnego użytkowania, który gwarantuje wysoką higienę hodowlaną i czystość całego gospodarstwa domowego.
Instrukcja użycia:
a) Wsypać ściółkę w warstwie 7 cm do toalety dla zwierząt.
b) Po zastosowaniu ściółki BORCAT tworzą się zwarte grudki, które należy na bieżąco usuwać.
c) Następnie wystarczy uzupełnić brakującą ilość nowym ściółką


Gdzie ze zużytą ściółką?
Zużytą ściółkę lub pozostałości niewykorzystanego produktu należy wyrzucać jako obojętne stałe odpady komunalne lub dodawać do kompostu ogrodowego, gdzie działa jak naturalny nawóz i jednocześnie spulchnia glebę.


Parametry techniczne:
masa nasypowa: 680 - 780 kg/m3
uziarnienie: 0,7 - 4 mm
wilgotność: maks. 10%


Dla zwiększenia komfortu i higieny związanej z potrzebami kotów polecamy:


Zawsze stosuj wysokość ściółki zalecaną przez producenta. Usuwaj odchody w sposób ciągły tak często, jak pozwala na to czas. Wybór odpowiedniej szufelki do obornika , zmiana całej zawartości toalety, a następnie worków ułatwi Ci pracę.


Ponadto zawsze stawiaj matę przed toaletą, wyłapuje ona żwirek z łap kota i ogranicza jego roznoszenie po pomieszczeniu.


A czy wiesz, że żwirek dla kotów może nawet pachnieć? Niektóre żwirki bentonitowe zawierają składnik zapachowy lub zalecamy dodanie dezodorantu , który można dozować według własnego gustu.Jak wybrać odpowiedni ściółkę?


Do wyboru jest wiele rodzajów żwirków dla kotów i zwierząt domowych. Kamień naturalny, krzemian, zdrewniały, miazga, ściółka zbrylona lub niezbrylona.


Ściółka bentonitowa to klasyczna pościel kamienna pochodzenia naturalnego. Dostępne w wersji zbrylającej lub niezbrylającej . W przypadku zbrylania się żwirku korzystne jest usunięcie tylko zabrudzonej części żwirku z kociej toalety, klatki lub terrarium. W ten sposób pościel będzie służyła dłużej. Niezbrylająca się żwirek jest trochę tańsza, ale ze względu na konieczność częstszej wymiany całej objętości toalety, ostatecznie jest droższa.


Ściółka krzemianowa wykonany jest z granulek, które doskonale pochłaniają zapachy i mocz, są niepylące i zapobiegają powstawaniu bakterii i pleśni. Przedział cenowy takich żwirków jest nieco wyższy niż klasycznych żwirków bentonitowych. Jednak niektóre koty mogą odrzucić ten żwirek. Z naszej oferty możemy polecić żwirek silikatowy firmy Catwill .


Ściołka drewniana to ekologiczny żwirek niezbrylający się lub zbrylający, którego zaletą jest to, że można go spłukiwać w toalecie. Ponieważ dzięki swojej lekkości łatwiej się rozprowadza z toalety dla kota. Niektóre koty mogą odrzucić ten żwirek. Drewniana ściółka jest idealna dla zwierząt takich jak gryzonie czy egzotyczne ptaki.


Ściółka celulozowa to ściółka ekologiczna wykonana z materiału pochodzącego z recyklingu, który nie szkodzi środowisku. Doskonale wchłaniają wilgoć i pochłaniają zapachy, zapobiegają powstawaniu bakterii i pleśni, długo utrzymują się na skórze i nie są perfumowane. Ponieważ dzięki swojej lekkości łatwo się go rozprowadza z toalety dla kota. Niektóre koty mogą odrzucić ten żwirek. Produkt bardzo wysokiej jakości, który możemy

Czy potrzebujesz poradzić się? Znajdź odpowiedź.

Nie ma jeszcze pytań dotyczących tego produktu.

Nie znalazłeś odpowiedzi? Zapytaj nas.

Zadaj nowe pytanie

DLACZEGO WARTO KUPIĆ U NAS?

DARMOWA WYSYŁKA

dla zamówień od 520 zł z VAT

WŁASNY MAGAZYN

osiadamy własny magazyn o powierzchni 2000m2, na stanie mamy ponad 35000 sztuk towarów

SZYBKA DOSTAWA

dostawy własne przez AGROFORTEL lub za pośrednictwem GLS i GEIS

SZYBKIE REKLAMACJE

Własny portal reklamacyjny i serwisowy do zamawiania BEZPŁATNEGO odbioru serwisowego

ROZWÓJ WŁASNY

tworzymy własną markę produktów

KONKURS: Zapisz się do naszego newslettera

i otrzymaj paszę uzupełniającą ACIDOMID.