Termostat wtykowy KT3100 z czujnikiem i wyłącznikiem czasowym
Wtykowy regulator temperatury z czujnikiem zewnętrznym. Termostat z czujnikiem nadaje się do płyt grzejnych, misek i lamp. Stosując regulator można zaoszczędzić energię i czas.
Funkcja termostatu nie jest zachowana w przypadku korzystania z zegara sterującego. Timer można ustawić na pracę cykliczną lub jednorazowe załączenie lub wyłączenie, lub jednorazowe załączenie lub wyłączenie z opóźnieniem.
Główne zalety:
- detekcja temperatury za pomocą czujnika zewnętrznego
- kontrola czasu
- zapewniając optymalną temperaturę
- mniejsze zużycie energii pozytywnie wpływa na stan środowiska i budżet domowy
- łatwy w obsłudze
- nie resetuje zadanych ustawień po odłączeniu napięcia
Dane techniczne:
Zasilanie 100-250VAC 50Hz
Obciążenie 16A (3680W)
Pobór mocy w spoczynku 0,01 mA
Pobór prądu przy załączonym przekaźniku 0,02mA
Zakres temperatur termostatu: –40°C~120°C
Dokładność ±1°C
Rozdzielczość: 0,1°C
Rozdzielczość czasu: 1 minuta
Maksymalny regulowany okres czasu: 99 godzin 59 minut
Maksymalne odchylenie: 10 minut / 100 godzin
Możliwość pracy odwrotnej - tryb grzania lub chłodzenia
Zewnętrzny czujnik temperatury z kablem o długości 1,8m
Tryby ustawień:
Tryby ustawień można aktywować krok po kroku za pomocą przycisku MODE
1. Tryb termostatu bez programowania czasowego:
Za pomocą przycisków SET, a następnie DOWN i UP można ustawić temperaturę włączenia i wyłączenia, natomiast poniżej -10°C i powyżej 100°C można ustawić z rozdzielczością co 1°C
2: F01 Tryb cyklicznego włączania i wyłączania:
Istnieje możliwość ustawienia czasu włączenia i wyłączenia termostatu. Ustawione są okresy czasu, a nie czasy rzeczywiste. Włączanie i wyłączanie powtarzane jest cyklicznie.
3: F02 Opóźniony tryb włączenia:
Opóźnienie włączenia można ustawić w przedziale 1 min-99 h 59 min
4: F03 Tryb opóźnionego wyłączenia:
Opóźnienie wyłączenia można ustawić w przedziale 1 min-99 h 59 min
5: F04 Tryb jednorazowego włączenia i wyłączenia
Można ustawić czasy, po których termostat ma się włączyć i wyłączyć. Po zakończeniu cyklu termostat pozostanie na swoim domyślnym ustawieniu.
Instrukcja użycia:
- Włóż termostat do gniazdka. Termostat znajduje się teraz w trybie bez programowania czasowego, a na wyświetlaczu pojawia się temperatura rzeczywista oraz ustawione temperatury włączenia i wyłączenia (fabrycznie załączona 20°C i wyłączona 25°C). Krótkie naciśnięcie przycisku SET umożliwia wejście w tryb regulacji temperatury WŁ. i WYŁ. Można je zmieniać za pomocą przycisków GÓRA i DÓŁ. Jeśli ustawiona temperatura WŁĄCZENIA jest niższa niż WYŁĄCZENIA, symbol słońca miga nad rzeczywistym odczytem temperatury, a termostat znajduje się w trybie ogrzewania. W przeciwnym razie termostat znajduje się w trybie chłodzenia, a na wyświetlaczu miga płatek śniegu. Po zakończeniu ustawień zatwierdź je krótkim naciśnięciem przycisku MODE. Długie naciśnięcie przycisku SET (5s) może zmienić °C na °F.
- Krótkie naciśnięcie przycisku MODE umożliwia aktywację timera z trybami F01, F02, F03 i F04 (opisanymi powyżej). Czasy włączenia i wyłączenia można ustawić za pomocą przycisków SET, UP i DOWN.
- Funkcję timera można aktywować poprzez długie naciśnięcie przycisku MODE (2s) w odpowiednim trybie F01-F04. Następnie na wyświetlaczu zacznie migać ON lub OFF, w zależności od okresu, w którym aktualnie znajduje się termostat. Stan zamknięty sygnalizowany jest także niebieską diodą LED.
- Funkcja termostatu jest zachowana nawet w trybie czasowym.
Czy potrzebujesz poradzić się? Znajdź odpowiedź.
Nie znalazłeś odpowiedzi? Zapytaj nas.