Szkolenie klikera - kliker 4 tony

Kod produktu: SE-57416

9.94 zl 8.08 zl bez VAT Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni - 9.94 zl

Magazyn centralny (wysyłka 3-5 dni)

Kliker szkoleniowy z 4 regulowanymi tonami jest odpowiednim narzędziem do szkolenia psa , kota, a nawet papugi . Kliker wyposażony jest w metalowy pierścień.


  • 4 tony

  • wymiary 7 x 3,5 i 2,5 cm


Jak rozumieć funkcję klikera szkoleniowego?KLIKER LUB MAGICZNE PUDEŁKOAutor artykułu LBDziś nadal spotykam się ze sceptycyzmem i zdziwieniem, do czego to pudełko może się przydać. Dlatego też chciałbym spróbować podsumować podstawowe powody stosowania klikera. 
  1. Clicker sprawia, że nasz czworonożny przyjaciel staje się aktywnym partnerem w treningu, a nie jednostką, która niechętnie i z bolesną miną wykonuje polecenia. Tak, nasz pies aktywnie współpracuje z klikerem, ale nie tylko. Jednocześnie rozwija się u psa myślenie i pewność siebie. Przy prawidłowym użyciu klikera zwierzę bardzo szybko zrozumie, że za czynność zostanie nagrodzone i będzie próbowało zademonstrować takie zachowanie, za które otrzyma kliknięcie. Docenią to zwłaszcza miłośnicy dogdancingu. Gdzie mogą wykorzystać elementy, które oferuje sam pies. Na przykład próbują nauczyć psa jakiegoś elementu. Pies zaczyna aktywnie próbować różnych znanych mu rzeczy, a wśród nich mogą pojawić się również bardzo ciekawe elementy, które trzeba tylko zauważyć i naprawić. Tylko kliker może pomóc wychwycić te elementy i nauczyć psa, że są one pożądane. Ponieważ sekwencja poszczególnych elementów, którymi pies stara się zasłużyć na kliknięcie, może być bardzo szybka i zanim zdążymy powiedzieć dobrze, pies może nas okrążyć, zrobić beczkę, a nawet obrócić się wokół własnej osi.
  2. Kliker może być używany w różnych dyscyplinach. Dogdancing bez klikera trudno sobie dzisiaj wyobrazić. Pudełko to można jednak wykorzystać również do treningu posłuszeństwa lub zwinności. Gdzie jest pomocnikiem podczas ćwiczeń w strefach, ciasnych zakrętach wokół linii bocznej i wielu innych rzeczach. Nawet tutaj można precyzyjnie oznaczyć konkretny moment, za który pies zostanie nagrodzony. Przecież zanim będziemy mogli powiedzieć np. dobrze, wolniejszy pies ma czas przebiec połowę zjazdu, a bardzo szybki prawie całą belkę.
  3. Teraz chciałbym przypomnieć o fakcie, o którym często się zapomina w związku z klikerem, ale nazwałbym go niemal najważniejszym. Kliker jest bardzo dobrym narzędziem dla bardziej nerwowych treserów i bardziej wrażliwych psów. Zaraz wyjaśnię. Może zdarzyło Ci się podczas treningu, że pies przebiegł trasę lub element wykonał dobrze, ale wolno lub z błędem gdzieś pośrodku, a Ty nie byłeś tym podwójnie podekscytowany. Niemniej jednak pochwaliłeś psa, ale pochwała nie pochodziła z serca i pies ją rozpoznał. Ten problem można łatwo rozwiązać za pomocą klikera. Jeśli obawiasz się, że nie będziesz wystarczająco chwalił psa i będzie to brzmiało bardziej tak, jakbyś robił to z obowiązku. Udowodniłam, że w tym przypadku lepiej nic nie mówić. Po prostu kliknij i nagrodź. Wręcz przeciwnie, jeśli jesteś entuzjastyczny, chwal psa odpowiednio.
  4. Kliker pozwala lepiej zaplanować trening. Każdy element składa się z kilku małych części, o których warto wiedzieć i łączyć je ze sobą. Załóżmy, że kupiłeś talerz frisbee i pies nie chce go nawet brać do pyska, nie mówiąc już o jego odzyskaniu, nie mówiąc już o złapaniu go w locie. Po pierwsze, nagradzamy najmniejsze zainteresowanie psa przedmiotem. Spojrzenie, powąchanie, szturchnięcie łapą lub pyskiem. Kiedy już poczujemy, że pies nie boi się obiektu. Będziemy ruszać talerzem. Najpierw nagrodzimy próbę  pokąsania

Czy potrzebujesz poradzić się? Znajdź odpowiedź.

Nie ma jeszcze pytań dotyczących tego produktu.

Nie znalazłeś odpowiedzi? Zapytaj nas.

Zadaj nowe pytanie

DLACZEGO WARTO KUPIĆ U NAS?

DARMOWA WYSYŁKA

dla zamówień od 520 zł z VAT

WŁASNY MAGAZYN

osiadamy własny magazyn o powierzchni 2000m2, na stanie mamy ponad 35000 sztuk towarów

SZYBKA DOSTAWA

dostawy własne przez AGROFORTEL lub za pośrednictwem GLS i GEIS

SZYBKIE REKLAMACJE

Własny portal reklamacyjny i serwisowy do zamawiania BEZPŁATNEGO odbioru serwisowego

ROZWÓJ WŁASNY

tworzymy własną markę produktów

KONKURS: Zapisz się do naszego newslettera

i otrzymaj paszę uzupełniającą ACIDOMID.