Generator ogrodzenia elektrycznego fencee energy DUO RF EDX80

Kod produktu: FE-2308
Marka: VNT electronics s.r.o.
Punkty lojalnościowe: 46

1,544.93 zl 1,256.04 zl bez VAT Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni - 1,544.93 zl

Magazyn centralny (wysyłka 3-5 dni)

Bezpłatna wysyłka
Wydajny generator kombinowany ogrodzenia elektrycznego fencee energy DUO RF EDX80 jest specjalnie zaprojektowany do ogrodzeń o długości do 80 km, a przede wszystkim obciążonych roślinnością, tam, gdzie jest to konieczne, aby zapewnić maksymalną wydajność i niezawodność.
Dzięki mocy dochodzącej do 8 J może zapewnić wystarczające napięcie nawet w ogrodzeniach porośniętych trawą. Zintegrowany mikroprocesor kontroluje całą pracę i gwarantuje optymalną wydajność generatora.
Zasilanie możliwe jest za pomocą adaptera z sieci (230 V) lub ze zwykłego akumulatora (12 V), który może służyć również jako źródło zapasowe.
Duży wyświetlacz graficzny z przyciskami sterującymi w czytelny sposób informuje o ważnych wartościach na obudowie.
Podstawowy zasięg komunikacji pomiędzy generatorem a Gateway to do 10 km w terenie normalnym i zabudowanym. W trudnym np. pagórkowatym terenie zasięg jest skrócony, a na otwartej przestrzeni może być dłuższy. Antena zewnętrzna może być wykorzystana do zwiększenia zasięgu transmisji sygnału pomiędzy generatorem a bramką.
Generatory płotowe o mocy większej niż 5 J spełniają specjalne wymagania określone w normie. Jest to opóźnienie czasowe w zwiększeniu wydajności, a tym samym zapewnieniu bezpieczeństwa. Produkt musi być oznaczony symbolem (klepsydry). Generatory mają opóźnienie czasowe 50 sekund. Oznacza to, że gdy ogrodzenie jest obciążone i opór ogrodzenia spadnie poniżej 500 omów (zarośnięta trawa, opadła gałąź, ..), generator dostarczy maksymalnie 5J przez 50s. Jeżeli w tym czasie nie nastąpi wzrost rezystancji ogrodzenia (usunięcie przyczyny), generator będzie stopniowo zwiększał energię wyjściową (np. model ED150 do 15J).Kolejną funkcją jest ostrzeganie w przypadku nagłego obciążenia na płocie. Jeśli rezystancja ogrodzenia nagle spadnie podczas jednego impulsu z ponad 1000 omów do mniej niż 400 omów (upadła gałąź, zaplątane zwierzę lub osoba,...) po sześciu impulsach zostanie wyzwolony alarm - rozlega się sygnał dźwiękowy i czerwona dioda LED światło miga. Jednocześnie okres impulsów zostaje spowolniony do 3 s. Alarm wyłącza się, gdy rezystancja obudowy wzrośnie powyżej 600 omów lub po okresie 10 min. Obie funkcje są niezależne i oddzielone od siebie.
Na wyjściu generatora znajduje się czarny zacisk do podłączenia do pręta uziemiającego oraz czerwony zacisk do podłączenia do obudowy.

Żółty zacisk do podłączenia obudowy o trwale zredukowanej energii. Ten żółty zacisk służy do łączenia z wybiegami, w których młodsze i mniejsze zwierzęta (źrebięta, cielęta) będą się poruszać tak, że otrzymują tylko słabszy, około połowy impulsu. Jest on również podłączony oddzielnie do dolnego przewodu większych ogrodzeń, przez które ma przerosnąć roślinność, ale wyjście to jest technologicznie zabezpieczone przed stratami, nie ma takiego upływu napięcia do ziemi jak przy normalnym podłączeniu, a moc generator nie jest zredukowany. Pozostałe przewody podłączone do czerwonego zacisku są zasilane oddzielnie i pełnym napięciem.
Zielony zacisk do podłączenia pomiaru jakości uziemienia. Dzięki temu można łatwo sprawdzić, czy istniejące uziemienie jest wystarczające, czy też uziemienie wymaga poprawy ze względu na sytuację (dodać pręt uziemiający, nawodnić uziemienie, naprawić połączenie). Do pomiarów kontrolnych konieczne jest zainstalowanie elektrody pomiarowej 10 metrów od uziemienia generatora.

Generator przeznaczony jest dla wszystkich zwierząt, ale nadaje się również dla młodych zwierząt np. cieląt, źrebiąt.
Część pakietu:

generator fencee energy DUO RF EDX80
podstawowa antena RF
przewód uziemiający 150 cm (oko-oko)
przewód połączeniowy 100 cm (oko-serce)
energia kabla akumulatora
tablica ostrzegawcza ogrodzenia
Instrukcja obsługi

Długość kabla zasilającego wynosi 1 m.

Czy potrzebujesz poradzić się? Znajdź odpowiedź.

Nie ma jeszcze pytań dotyczących tego produktu.

Nie znalazłeś odpowiedzi? Zapytaj nas.

Zadaj nowe pytanie

DLACZEGO WARTO KUPIĆ U NAS?

DARMOWA WYSYŁKA

dla zamówień od 520 zł z VAT

WŁASNY MAGAZYN

osiadamy własny magazyn o powierzchni 2000m2, na stanie mamy ponad 35000 sztuk towarów

SZYBKA DOSTAWA

dostawy własne przez AGROFORTEL lub za pośrednictwem GLS i GEIS

SZYBKIE REKLAMACJE

Własny portal reklamacyjny i serwisowy do zamawiania BEZPŁATNEGO odbioru serwisowego

ROZWÓJ WŁASNY

tworzymy własną markę produktów

KONKURS: Zapisz się do naszego newslettera

i otrzymaj paszę uzupełniającą ACIDOMID.