Jak korzystać z nowej fotopułapki

Autor: Juraj Korim

08.02.2024

Jak korzystać z nowej fotopułapki

Dodałeś nową fotopułapkę do swojej kolekcji artefaktów i zastanawiasz się, gdzie można ją wykorzystać? To wszechstronne narzędzie z pewnością nie zaginie w twoim arsenale i przyniesie wiele korzyści. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka inspiracji na wykorzystanie nowej fotopułapki.


Czym jest fotopułapka

Właściwą cechą tego gadżetu jest cyfrowe urządzenie do rejestrowania obrazu w dzień i w nocy, przystosowane do pracy w terenie, z chęcią natychmiastowego uchwycenia i niezauważenia.

W jakiej odległości działają fotopułapki

Czujnik fotopułapki wykrywa ruch żywego stworzenia w maksymalnej odległości 15 metrów. Należy jednak wziąć pod uwagę, że w ciemności bardziej odległe zdjęcia mogą być gorszej jakości. W sprzyjających warunkach można jednak wykonać piękne filmy w rozdzielczości 4K lub zdjęcia o rozdzielczości do 32 megapikseli.

Zdjęcia nocne są zwykle takie same dla wszystkich pułapek fotograficznych, w czerni i bieli.

Przystosowana do ekstremalnych warunków

Wysokiej jakości fotopułapka jest odporna na wahania pogody, wytrzymując zarówno niespotykane upały, jak i mrozy.


Moduł GSM

Jak działają fotopułapki z modułem GSM? Do urządzenia wkładana jest klasyczna karta SIM, dzięki której urządzenie wysyła do odbiorcy wiadomość z wykonanym zdjęciem lub filmem. Następnie płaci się za przesłane pliki zgodnie ze standardową taryfą operatora komórkowego. 

Nie ma potrzeby martwić się o natychmiastowe wyczerpanie kredytu mobilnego, ponieważ można ustawić różne limity liczby materiałów, które można wysłać. Zapobiega to również wyczerpaniu miejsca na dysku i zużyciu baterii.

Poznawanie natury

Urządzenie przechwytujące jest w stanie robić unikalne zdjęcia zwierząt, których normalnie nie zrobiłbyś w normalnych warunkach. Możesz uzyskać unikalne ujęcia rysi i wilków, na które normalnie byś się nie natknął. W efekcie otrzymasz galerię ilustracji, które pokochają dzieci.

Możesz przeglądać swoje zdjęcia na wbudowanym wyświetlaczu lub wyjąć kartę pamięci i sparować z dowolnym kompatybilnym aparatem.

Monitorowanie ruchu zwierzyny

Jeśli zajmujesz się myślistwem, trafiłeś w dziesiątkę. Korzyści z fotopułapek polegają na tym, że jesteś w stanie monitorować naturalny ruch zwierzyny w zaciszu własnego domu. 

Ochrona przed kłusownikami

Fotopułapki są w stanie wykryć nieproszonego kłusownika, dając ci dokumentację dla policji i zapobiegając dalszym psotom na terytorium zwierzyny. Urządzenie można umieścić nie tylko w lesie, ale także w ogrodzie, gdzie niezawodnie wykryje kuny i lisy, które zamierzają polować w kurniku.

Ochrona własności przed złodziejami

Sposób działania fotopułapki predysponuje tę technologię do wykrywania złodziei w momencie kradzieży. Ponieważ obrazy są zazwyczaj przesyłane w ciągu minuty, możliwe jest podjęcie natychmiastowych działań. Ponadto specjalne fotopułapki wykonują zdjęcia w sposób całkowicie dyskretny, eliminując ryzyko wykrycia.


Inne artykuły

Jak przygotować królika do zimy?

19.11.2024

Jak przygotować królika do zimy?

Pomimo tego, że króliki są dosyć wytrzymałe zwierzęta, zima przynosi pewne wyzwania również dla królików, tak dla nas. Żeby przetrwać zimę w zdrowiu i komforcie, trzeba im nagotować odpowiednie środowisko i wymijać rzeczy, które króliki nie lubią. W dzisiejszym artykule się popatrzymy na to, jak dbać o króliki i jak by miały wyglądać przygotowania do zimy i do chłodnej pogody.

Czytaj artykuł
Czy psy mogą jeść kości?

15.11.2024

Czy psy mogą jeść kości?

Na pewno słyszeliście, że psy nie powinny jeść kości. Z drugiej strony, niektórzy uważają, że kości im nie szkodzą. Prawda leży w pośrodku, dlatego przyjrzyjmy się, jakie kości psy mogą bezpiecznie spożywać.

Czytaj artykuł
Jak chronić łapki pieska w zimie?

13.11.2024

Jak chronić łapki pieska w zimie?

Zimowe zabawy kochają nie tylko dzieci, ale również nasi czworonodzy przyjaciele. Jednocześnie mroźna i chłodna pogoda przynosi problemy dotyczące łapek psich. Pielęgnacja o nie jest w takim razie nieodłączna część tego okresu. śnieg sól, i niskie temperatury mogą spowodować duże obciążenia, podrażnienia skóry, pękanie, ból łapek. W takim razie jak o nie dbać? 



Czytaj artykuł

KONKURS: Zapisz się do naszego newslettera

i otrzymaj paszę uzupełniającą ACIDOMID.